Loading
Sadık OFLU ile Kickboks
"Türkiye Kickboks Milli Takımlar ve Bahçelievler Kickboks Okulu Antrenörü"
Kickboks Nedir ?

Kick boks sporu iki spor dalı Karete ve Muay Thai sporunun birleşiminden doğmuş. Teknik ve güce dayalı olan bu sporun vücudumuz için faydaları neler? sizin için araştırdık. Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelemesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemlisi aşırı derece sert bir spor olmasıdır. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.

Kick Box, en sert sporlar arasında yer alır. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır.

Kick-Boks sadece saldırı sporu değildir!

Yaşadığımız hayat içerisinde karşımıza çıkacak engellere karşı dik durmamızı sağlayan bir yaşam biçimidir..Kickboks, tekme ve yumruk kullanmayı içeren bir spor dalı olduğu için muhakkak eldiven, kask ve dişlik gibi malzemelerin kullanımı zorunludur. Bu sporda uzmanlaşmak isteyenler için İyi bir kondisyona sahip olmak ve eğitmenlerin her söylediklerini dikkate almak ve söylediklerini harfiyen yerine getirmek önemlidir. İlk birkaç ay kondisyon çalışmakla geçer. Daha sonra teknik ve taktik antrenmanlara geçilir. Tekme, yumruk, diz ve dirsek darbeleri zaman içerisinde sporcuya öğretilir. Gardını hangi durumlarda nasıl alması gerektiği anlatılır. Kick-Boks’un sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Kickboks tepeden tırnağa vücudumuzu mükemmelliğe yaklaştıracak antrenman sistemleri yönünden zengin bir spor branşıdır. Kişilerin bireysel özellikleri birbirinden farklı olduğu için ihtiyaçları da farklı olacaktır. Bu nedenle eğitim sistemimiz standart değil kişiye özgüdür. İstenildiğinde zayıflıyabilir ya da kilo alabilirsiniz, stresten kurtulup daha huzurlu olabilirsiniz, savunma yöntemlerini öğrenip daha güvenli olabilirsiniz. Kickboks antrenmanları ile bedeniniz eskisinden daha esnek daha çevik daha güçlü olup atletik bir beden yapısına kavuşabilirsiniz. Bu olumlu değişimler devam ettikçe bedenimizin çıkmış olduğu seviyeye uyum sağlamak için aklımız da gelişir. Yani; akıl bedeni yönettiği için beden ne kadar hızlı olursa akıl da o kadar hızlı olur. Çabuk düşünür çabuk karar verir hale gelir. Beden ne kadar güçlü ve sıkı olursa aklın da güven duygusu gelişir, daha girişken, daha cesur olur. "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" sözü de bunu ifade etmektedir.

"Bu Yazımızı da Okumalısınız"

Kickboks 'un Faydaları

Efor sarf ederken, kap atım hızını yükseltir, vücuda hem daha fazla oksijen girer hem de yüksek oranda terleme meydana gelir. Bununla birlikte vücuttan toksinlerin atılması daha fazla olur.

Renk Değiştir